Jorge '' George '' Herrera
Jorge '' George '' Herrera
0,00 DKK
Produktet kan ikke købes

Jorge '' George '' Herrera


Fightersport er med når Jorge " George " er i kamp og til træning.

Fightersport sponcerer Jorge med med kamp- og træningsudstyr.



Full name: Jorgé Nicolas Arriagada Herrera



Nickname: Golden Legs
Nationality: Danish
Born: 9th June 1978, Santiago, Chile
Weight: 71 to 76 kg / 156 to 168 lbs
Height: 171 cm / 5.61 ft
Style: Muaythai & MMA
Fight record: 35 fights totally
23 wins
7 via KO
12 losses
0 draw
Manager: Thomas Larsen
Titles:
Danish Muaythai Champion: 1997-1999, 2001, 2003, 2007 & 2008
WKN Intercontinental Champion: 2001
IFMA European Cup 2006 participant
IFMA European Cup 2007: 2nd place
IFMA World Championships 2008 participant
IFMA World Championships 2009 participant
Varenummer
Jorge '' George '' Herrera

Tak

Følgende produkt(er) er nu lagt i kurven

Køb mere